Kasami me mesazh të fuqishëm: Me 12 prill ti themi mjaft BDI-së, është koha për opozitën shqiptare

94

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte ka qenë i ftuar në emisionin ‘Argument’ në TVM2, ku ka folur rreth aktualitetit politik në Maqedoninë e Veriut, veçanërisht për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më 12 prill të vitit 2020.

Mes tjerash, Kasami ka folur edhe për koalicionet parazgjedhore, ku ai uroi të ndodh bashkëpunimi opozitar, dhe një herë e përgjithmonë BDI-ja të shkoj në opozitë.

‘’Me 12 prill shqiptarët e kanë momentin, ti themi mjaft BDI-së, dhe ti japim mundësi opozitës shqiptare që të bëjë ndryshimin’’ – tha Kasami.