Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i ASH, Ziadin Sela dhe kandidati shqiptar për president, Blerim Rerka kanë dalur me konferemcë të përbashkët për media, ku ftojnë qytetarët me 21 prill të votojnë për presidentin shqiptar, rrespektivisht për Blerim Rekën, i cili përkrahet nga dy partitë opozitare shqiptare, Lëvizjes BESA dhe Aleancës për Shqiptarët!