Këto janë temperaturat në bregdetin shqiptar

21

Moti për këtë të shtunë parashikohet me kthjellime dhe me vranësira më të dukshme në zonat malore që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës.

Sipas shërbimit meteorologjik era me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek, ndërsa në bregdetin Jugor fiton forcë deri në 15 m/sek.

Si rrjedhojë e erës do të kemi dhe dallgëzim me lartësi vale 1.8-2.5 metër.

Ndërkohë pritet që temperaturat e mesditës nuk do t’i kalojnë vlerat prej 18 dhe 36 gradë celsius.