Kreu i BESËS, Bilall Kasami viziton Lubotenin pas aksionit policor (FOTO)

159

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami së bashku me sekretarin gjeneral, Arjanit Hoxha dhe kryetarin e degës Çairit, njëherit edhe anëtarin e kryesisë qendrore, Sedat Ramadani kanë vizituar fshatin Luboten pas aksionit policor.
Kasami ka vizituar disa shtëpi që janë bastisur dje nga forcat policore, të cilët u është marrë duhani, duke ua bërë të vështirë mbijetesën dhe sigurimin e kafshatës së gojës.
Ndryshe, dje policia financiare ka realizuae aksion kundër prodhuesve të duhanit, ku sipas tyre kanë punuar në mënyrë të pa ligjshme./TopAlNews/