Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami uron klubin futbollistik Shkëndija

79

“Sot, ekipi KF Shkëndija, u shpall kampion i Ligës së Parë në futboll në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Sukseset e njëpasnjëshme të skuadrës nga Tetova, po bëjnë krenar çdo shqiptar dhe përçojnë një mesazh të rëndësishëm se me punë dhe përkushtim arrihet deri tek suksesi.

KF Shkëndija është krenaria jo vetëm e Tetovës por e gjithë shqiptarevë të RMV.

#UrimeShkëndi
#UrimeKampiona” – shkruan kryetari i Lëvizjes BESA në Facebook.