Kupa e Maqedonisë, Shkupi përball Teteksit, Gostivari pret Shkëndijën

24

Është tërhequr sot shorti për dyshet e 1/16 së finales së Kupës së Maqedonisë. Finalistët e finalës së fundit, rrespektivisht, Akademia Pandev dhe Makedonija Gjorçe Petrov në fillim të kësaj gare janë të lirë. Përdallim nga kjo dyshe, Shkupi do të përballet në Tetovë, kundër Teteksit, kurse Gostivari e pret Shkëndijën. Vardari do të përballet me Sasa. Struga Trim Lum do të jetë musafir i Lokomotivës, kurse Kozhufi e pret Renovën. Ndeshja e parë e 1/16 parashihet të zhvillohet më 21 gusht.

Lista e plotë e dysheve për 1/16 (21.08.2019)

Fortuna – Sileks

Kozhuf – Renova

Kravari – Labunishta

Sasa – Vardar

Gostivar – Shkëndija

Teteks – Shkupi

Llokomotiva – Struga Trim Lum

Vëllazërimi – Rabotniçki

Ohrid – Bellasica

Kit Go – Pelister

Novo Cernilishte – Bregallnica

Luboten – Tikvesh

Prevalec – Borec

Osogovo – Pobeda

“A Pandev dhe Makedonija GJ.P të lirë”.