LAJMI I FUNDIT: Përfaqësues ndërkombëtar arrin para stacionit policor në Tetovë

905

Përfaqësues ndërkombëtar kanë arritur në Tetovë pas alarmit që bëri Lëvizja BESA duke protestuar para godinës së SPB-së Tetovë për t’i mbrojtur aktivistët e saj të cilët janë marrë nga policia gjatë ditës së sotme.

Artan Etemi është marrë në mëngjesin e sotëm në stacionin policor dhe më pas edhe dy aktivist të Lëvzijes BESA, Albi Qamili dhe Dritan Bexheti çaste më parë janë ftuar në stacionin policor në Tetovë.

MARKETING 420 x 60

Lëvizja BESA ka shkuar për të protestuar duke kërkuar lirimin e tyre, Kreu i BESËS, Bilall Kasami dhe figura të larta nga kjo Lëvizje janë duke protestuar përpara objektit të SPB-së ku edhe sapo ka arritur përfaqësues ndërkombëtar. Nuk dihet nëse aktivistët e Lëvizjes BESA do të qëndrojnë ende brenda apo do të lirohen. Ndërkohë, përfaqësues nga zyra e OSCE në Tetovë mbrin në vendngjarje për të vëzhguar situatën e krijuar/gostivari24.info/