Maska me mandarina – shpëtim për lëkurë të thatë

87

Maska me mandarina mund të aplikohet një herë në javë me qëllim që të pasuroni rutinën tuaj për kujdes të lëkurës dhe të siguroni hidratim për të cilin keni shumë nevojë.

Agrumet janë mjaft ideale për kujdesin e lëkurës, andaj kjo recetë e thjeshtë do të ishte zgjedhja e duhur për shpëtim nga thatësia e lëkurë.

Nga mandarinat largoni farat dhe shtrydhni lëngun. Shtoni një lugë ajkë dhe përzieni mirë. Maskën vendoseni në fytyrë të pastër dhe lëreni të veprojë për 15 minuta, përcjellë femina.al. Më pas shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Pastaj vendosni kremin tuaj të preferuar hidratues.

Këtë maskë mund ta përdorni një herë në javë për të përmirësuar shëndetin e lëkurës së fytyrës.