Messi është në telashe, mund të marrë një dënim

32

Lionel Messi është një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, ku ka lënë gjurmë të mëdha. Karriera e tij është drejt fundit por me kombëtaren duket se do ta mbyll përpara kohe.

Futbollisti argjentinas, ndodhej në Brazil, pasi aty zhvillohej ‘Coppa America’, e këtë kupë lojtari e dëshironte shumë, pasi nuk ka asnjë të tillë me kombëtaren. “Pleshti” nuk arriti ta fitonte turneun, por pavarësisht kësaj në ndeshjen e fundit, shpërtheu në kritika ndaj organizatorëve (CONMEBOL), pasi ai mendonte se ata po favorizonin Brazilin.

Por tani këto akuza mund t’i paguaj shtrenjtë.

Raportohet se Messi mund të dënohet deri në dy vite për të mos luajtur me kombëtare, pas akuzave që bëri për korrupsion dhe kurdisje të Kupës së Amerikës.