Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoni

11

Gjatë ditës së nesërme dhe të shtunën moti do të jetë kryesisht me diell dhe me mjegull gjatë mëngjeseve.

Të dielën do të ketë vranësira me erë të për fucuar në drejtim verior dhe reshje të kohëpaskohshme të borës.

Siç njoftojnë nga DHP, në fillim të javës së ardhme moti do të jetë stabil dhe i ftohtë ndërsa të hënën do të ketë erë në drejtim verior.

Moti sot do ishte me diell dhe me vranësira mesatare kurse temperatura maksimale ishte në intervalin nga katër deri 11 gradë celsius.