Moti i pandryshueshëm deri në fund të javës

48

Deri në fund të javës do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me reshje të përkohshme të shiut dhe me rritje graduale të temperaturave, thuhet në parashikimin disaditor të DPHM-së.

Nesër do të jetë mot i vranët, me ulje të konsiderueshme të temperaturave veçanërisht në jugperëndim ku do të ketë reshje më të mëdha të shiut të pasuara me gjëmime të përkohshme.

Të mërkurën dhe të enjten do të jetë mot stabil dhe i thatë, ndërsa temperatura do të rriten.

Temperatura minimale e mëngjesit do të jetë nëntë gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 35 gradë.