Moti sot me diell dhe i ngrohtë

83

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të lehtë dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri në 17 gradë, ndërsa aj e ditës prej 26 deri në 36 gradë. Indeksi UV do të jetë 7.

Në Shkup, moti do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 15 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë prej 35 gradë Celsius.