Moti sot me diell dhe vranësira

12

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare.

Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 15 deri 19 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 25 deri 35 gradë Celsius.