Moti sot me diell i shoqëruar me vranësira të vogla

27

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Pasdite do të ketë edhe kushte për paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave, si dhe kushte për paraqitje të izoluar të breshrit dhe erës së përforcuar.

Temperatura maksimale do të lëviz prej 28 deri 38 gradë Celsius.