Moti sot në Maqedoninë e Veriut

38

Moti do të jetë me vranësira dhe me frymë mesatare. Në pjesët malore të vendit do të ketë edhe reshje të borës.

Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga 20 deri 27 gradë celsius, ndërsa temperatura gjatë ditës pritet të jetë rreth 31 gradë celsius.

Gjatë ditëve në vijim pritet që temperaturat të stabilizohen.