Moti sot në Maqedoninë e Veriut

22

Mot në vendin tonë do të mbizotërojë mot i vranët dhe i freskët, herë pas here me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite parashikohet të bjerë shi i shoqëruar me bubullima. Era do të fryjë në drejtim të veriut. Temperaturat e mëngjesit do të jenë nga 10 dhe 17 gradë, ndërsa ato ditore do të arrijnë nga 20 deri në 29 gradë.