Moti sot në Maqedoninë e Veriut

25

Sot moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Temperatura e minimale do të jetë 12 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 38 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 17 gradë, ndërsa e ditës deri 36 gradë Celsius.

Të martën dhe të mërkurën do të fryjë erë e përforcuar veriore dhe do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Temperaturat ditore do të ulen për disa gradë. Më pas në ditët në vijim moti sërish do të jetë stabil dhe shumë i ngrohtë.