Moti sot në Maqedoninë e Veriut

27

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian janë shtrirë edhe mbi rajonin tonë ku po kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Edhe për sot pritet moti i nxehtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga 19 deri në 23 gradë celsius, e maksimalet nga 34 deri në 37 gradë celsius.

Do të fryj erë e lehtë verilindja 2-4m/s.