Në Dibër po flitet për skandalin seksual të një politikane shqiptare në pushtet, ja emri dhe foto e saj (Foto)

206

Që pas publikimit të skandaleve të BILD një persekutim i vërtetë mediatik po ushtrohet ndaj një ministre aktuale të Qeverisë Rama, duke e lidhur emrin e saj me një audioregjistrim me sfond seksual. Përfaqësues të lartë të opozitës, ish deputetë të PD dhe LSI, kanë hedhur aty këtu nëpër reagime publike aludime të rënda. Dikush i përmend se rilindësit nuk i kanë problem marëdhëniet jashtë martesore, dikush tjetër se duhet të shtrëngojë ushkurin e të mbathurave dhe një e tretë se pasi Rama të bjerë në burg do ti ndërtohet një qeli e përbashkët në cift ku përkrah tij do të jetë edhe kjo ministre, informon lajm.

I pari që e hapi këtë lojë ishte deputeti Edi Paloka. Në një status që u botua nga të gjitha mediat pranë PD-së ku ish deputeti shkroi: “Thuhet se ne pergjimet e rradhes qe do publikoj Bild dalin nja dy heroina te punes socialiste, alias “rilindase”. Larg qofte te konfirmohen nga pergjimet qe pritet te publikoj “Bild”, informacionet qe kane qarkulluar ne Diber per aktivitetin e ketyre shoqeve te “rilindjes”…Megjithese keta sorosianet nuk e kane problem prishjen e familjeve…

Pak ditë pas kësaj insinuate anëtarja e Kryesisë së LSI, Elona Guri, ka bërë insinuata edhe më të rënda. Guri që njihet si njeri shumë pranë Metës dhe Kryemadhit shkoi edhe me larg.

Pra njësoj si në insinuatën e Palokës edhe te Guri flitet për grua të martuar dhe për prishje familjeje që rilindësit apo sorosianët nuk e kanë problem.