Në fund të edicionit 20 yje të mëdhenj janë lojtarë të lirë: Nga Messi te Ramos e Modric – mund të merren falas

37

Afati kalimtar veror vjen sa hap e mbyll sytë, ndërsa emrat e mëdhenj do të vazhdojnë të qarkullojnë si përforcime për klubet elitare.

Marca ka renditur 20 emra nuk kanë nënshkruar një kontratë të re me klubet aktuale dhe do të jenë në dispozicion falas brenda dy muajve.

David Alaba është kryetitull i shumë lajmeve, por ai nuk është i vetmi që i skadon kontrata në fund të edicionit.

Emra si Lionel Messi, Sergio Ramos, Luka Modric e shumë të tjerë do të janë në dispozicion falas.

Lionel Messi (Barcelona)

Sergio Ramos (Real Madrid)

Luka Modric (Real Madrid)

Diego Costa (Atletico Madrid)

 

Memphis Depay (Lyon)

Eric Garcia (Manchester City)

Riqui Puig (Barcelona)

Sergio Aguero (Manchester City)

Angel Di Maria (Paris Saint-Germain)

Julian Draxler (Paris Saint-Germain)

Gianluigi Donnarumma (AC Milan)

Hakan Calhanoglu (AC Milan)

Mesut Ozil (Arsenal)

Georginio Wijnaldum (Liverpool)

Arkadiusz Milik (Napoli)

Edinson Cavani (Manchester United)

Jerome Boateng (Bayern Munich)

Javi Martinez (Bayern Munich)

Zlatan Ibrahimovic (AC Milan)