Nga fund java pritet Maqedoninë ta kaplojë bora

18

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike paralajmëruan se vijon një periudhë e motit me vranësia të ndryshueshme dhe më ftohtë me periudha të diellit dhe me erë të përforcuar veriore.

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njofton se në pjesët veriore të vendit do të ketë kushte për reshje të borës ndërsa nga gjatë ditës së shtunë do të ketë reshje borë edhe në vendet më të ulëta.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme moti do të jetë me vranësira ndërsa në pjesët më t larta do të ketë borë. Temperatura maksimale do të lëvizë në interval prej 4 e deri 12 gradë celsius.