Një vit nga vdekja e Adem Demaçit

23

Sot bëhet një vit nga vdekja e veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçi.

Për të nderuar veprimtarinë e Demaçit sot gjatë ditës do mbahet një akademi përkujtimore dhe do të vihet gurthemeli i shtatores së tij.

Në ndërkohë, në orën 10:00, kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj pritet të bëjë homazhe te varri i tij.