Pamje nga vila luksoze e pronarit rus të Chelseat, Roman Abramovich, në Ulqin

100

Kjo vilë gjendet afër Ulqiinit të vjetër dhe është një ndër villat më të shtrenjta në qytetin bregdetar.

Sipas informatave nga turistët që çdo vit e vizitojnë plazhin afër vilës, thuhet se se ai këtë vilë e ka të shkruar në emrin e vëllaut të tij.

Vendasit thonë se rusi vjen çdo vit në këtë me jahtin e tij.

Siguria në këtë vilë është shu8më e madhe dhe mund të shihet vetëm nga deti. Muret e larta ia pamundësojnë çdokujt qasjen në këtë vilë. Gjithashtu Abramovich e ka blerë edhe plazhin privat me emrin “Kristal” që ndodhet afër vilës. Kjo plazhë mund të shfrytëzohet kur rusi nuk është në vilë në të kundërt kur Abramovich viziton vilën e tij siguria rritet dhe as rrugët detare që janë afër nuk mund të afrohen shumë.

Roman Abramovich është një miliarder që pasurinë e tij e ka bërë me anë të shitjes së pasurive natyrore si gazi. Ai në vitin 2003 ka blerë klubin e Chelsea dhe që atëherë klubi ka pasur suksese të jashtëzakonshme falë investimeve të mëdha të tij.

Këto suksese kulminuan në vitin 2011 kur klubi nga Londra fitoi Ligën e Kampionëve duke mposhtur në finale klubin gjerman Bayern Munich. /Periskopi.com/