Pini këtë pije freskuese për lëkurën me pamje të re, tretje më të mirë dhe më shumë energji

51

Vera është afër, dhe kjo do të thotë se është koha të filloni t’i kushtoni vëmendje shtesë hidratimit.

Meqenëse djersitemi më shumë në muajt e ngrohtë, duhet të pimë më shumë ujë për t’i mbajtur të hidratuara qelizat tona. Por, nëse ndiheni sikur pirja e ujit të thjeshtë është një lloj zvarritjeje, mund të provoni të shtoni disa përbërës të shijshëm që do t’ju ndihmojnë në rritjen e pirjes së ujit dhe do t’ju ​​lënë të ndiheni të aktivizuar dhe lëkura juaj të duket rrezatuese.

Fillimi: ujë me kastravec.

Receta unike kërkon ujë të filtruar, feta trangulli, lëng limoni, lëng aloe vera dhe pak ujë kokosi. Nëse jeni rreptësisht kundër sheqerit, hiqni ujin e arrës së kokosit. Nëse jo, ju inkurajoj ta provoni sepse vetëm një sasi e vogël shton elektrolitet jetike që rritin hidratimin! Jo vetëm kaq, por uji i arrës së kokosit përmban gjithashtu antioksidantë dhe lëndë ushqyese të tjera si magnez, kalium, mangan dhe vitaminë C, të gjitha këto rritin shëndetin e lëkurës dhe imunitetit, madje dhe ndihmë në tretje.

Nëse jeni gati për pijen, më poshtë gjeni recetën e plotë

Përbërësit

  • Gjysmë gote ujë të filtruar
  • Gjysmë gote ujë kokosi
  • 5-10 feta trangull të freskët
  • Lëng i limonit
  • Çerek gote lëng aloe vera.
  • Bimë të freskëta për shije, si mente ose majdanozi (opsionale).