Plas bombola në një banesë në Tetovë, lëndohen disa persona

31

Para pak çastesh në një banesë në qendër të Tetovës ,ka plasur një bombolë duke lënë të lënduar nëntë persona .

Siç mëson TS, një i lënduar rëndë është transferuar në Klinikën e Shkupit dhe 8 të lënduar më lehtë po mjekohen në Spitalin e Tetovës.

Ekipet e zjarrfikësve dhe policia gjenden në vendin e ngjarjes./Ts.mk/