Po zhvillohej ceremonia, vijnë vëllezërit e nuses dhe rrahin dhëndrin për vdekje me shkop bejsbolli

100

Vetëm pak orë pasi një çift në Kaliforni shkëmbyen premtimet e tyre të dasmës gjatë fundjavës, policia thotë se dy vëllezër erdhën në pritje në oborrin e shtëpisë së porsamartuarve – të paftuar – dhe rrahën dhëndrin për vdekje me shkop bejsbolli.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Joe Melgoza, 30 vjeç, u gjet duke vuajtur nga një traumë e fortë në kokë në oborrin e shtëpisë së një shtëpie që ndodhej përtej rrugës nga vendi i pritjes në Chino, California, rreth orës 2.20 të mëngjesit të së dielës.

Melgoza u nxitua në Qendrën Mjekësore në Chino Valley, ku iu nënshtrua plagëve të tij, duke lënë pas gruan e tij, Esther Bustamante Melgoza, dhe vajzën e tij 11-vjeçare.

Bazuar në informacionin e marrë nga dëshmitarët, policia identifikoi të dyshuarit në vrasjen brutale të dhëndrit si vëllezërit Rony Aristides Castaneda Ramirez, 28 vjeç dhe Josue Daniel Castaneda Ramirez 19-vjeç.

Sipas Departamentit të Policisë Chino, vëllezërit nuk e njihnin Melgoza, por jetuan jo larg shtëpisë së familjes së gruas së tij në bllokun 13200 të Rrugës 17, ku po mbahej pritja e dasmës, dhe u shfaqën në festimin e paftuar.

Ata dyshohet se u futën në një zënkë edhe me disa nga të ftuarit dhe u kërkua të largoheshin, gjë që ata e bënë, vetëm që të ktheheshin një kohë të shkurtër më vonë të armatosur me shkop bejsbolli, sipas vëllait të Melgoza.

Ai ka thënë se vëllai i tij u përpoq të ndeshej me ‘frikacakët’, të cilët më pas e tërhoqën dhe e vranë.

Dy persona të tjerë që morën pjesë në festimin e dasmës pësuan lëndime të vogla në konfrontimin e mëparshëm me vëllezërit Castaneda Ramirez. /Telegrafi/