Prej nesër mot më stabil dhe rritje të temperaturës

24

Rritje të temperaturave dhe mot stabil paralajmërojnë meteorologët në ditët e ardhshme.

Nga DPHM informojnë se moti jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima do të jetë të premten dhe të shtunën në orët e pasdites.

Nesër temperatura do të arrijë deri në 31 gradë Celsius, të enjten prej 26 deri 33 gradë Celsius, të premten prej 25 deri në 33 gradë, të shtunën prej 26 deri 35 gradë dhe të dielën prej 28 deri 36 gradë Celsius.