Publikohen momentet e fundit: Adoleshentja e ftoi vrasësin në banesën e saj – ai e mbyti, e goditi me thikë disa herë dhe iku me gjak në duart e tij

251

Disa pamje të kapura nga kamerat e sigurisë thuhet se tregojnë momentet e fundit të jetës së Megan Newton ndërsa ajo e le vrasësin të futej në banesën e saj, vetëm disa orë para se të dhunohej dhe vritej brutalisht.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë trajneren 18-vjeçare të futbollit duke qeshur me Joseph Trevor, tani 19 vjeç, përpara se ta ftonte në shtratin e sj në Rrugën Fletcher në Stoke-on-Trent në Angli.

Joseph Trevor

Ajo i lejoi Trevorit, djalit të një ish oficeri të policisë, të flinte në banesën e saj pasi ai i tha asaj se ishte shumë i dehur dhe kishte konsumuar drogë, për të shkuar në shtëpi te prindërit e tij.

Dhe pamjet, siç thuhet më tej, tregojnë se si Trevor e ndjek atë në shtëpinë e saj në orën 3.45 të mëngjesit të 20 prillit të kaluar, përpara se ai të dhunonte dhe të mbyste zonjën Njuton dhe e goditi nëntë herë me thikë.

Pas vrasjes ‘së dhunshme ’, Trevor la trupin e saj të zhveshur në shtrat para se të largohej nga banesa e saj dy orë më vonë.

Megan Newton

Ai mund të shihet me qetësi duke hedhur larg çelësin e saj të derës së përparme në një park makinash.

Zonja Newton thuhet se sapo kishte mbaruar ndërrimin e saj në një dyqan në 10:00 të natës, para se të shkonte në shtëpi për t’u ndërruar për të dalë në qytet.

Trevor, të cilin ajo e kishte njohur në Akademinë Trentham, u burgos për tërë jetën pasi ai u deklarua fajtor për dy akuza për përdhunim dhe një për vrasje në Stafford Crown Court.