Real Madrid zhvillon miqësore në Austri, Zidane lë jasht tre lojtarë

23

Real Madrid po vazhdon përgatitjet përpara fillimit të La Ligës më 16 gusht.

Skuadra ‘meregues’ ka udhëtuar drejt Austrisë për të zhvilluar një ndeshje miqësore ndaj Salzburgut. Për këtë takim Zidane ka grumbulluar 20 lojtarë, por në këtë listë bie në sy mungesa e tre lojtarëve.

Gareth Bale, James Rodriguez dhe Mariano janë lënë jashtë skuadre nga tekniku francez.

Ish- numri 10 i kombëtares franceze nuk kërkon të mbështet tek këta tre element për sezonin e ardhshëm, dhe ja ka bërë të qartë futbollistëve që nuk bëjnë pjesë në planet e tij.