Saliu thumbon Selën: Do shihet qartë përçarësi i opozitës

113

Opinionisti Urim Saliu nëpërmjet një postimi në Facebook ka thumbuar kreun e ASH-së Ziadin Sela për thirrjen e tij për koalicion me Alternativën. Sipas tij këta tentime janë për ta përçarë opozitën shqiptare. Ja postimi i tij i plotë:

“Koalicionet reale në zgjedhjet e prillit janë Besa dhe ASH në njërën anë dhe BDI,PDSH e Alternativa në anën tjetër.Nëse kjo nuk ndodhë atëherë së shpejti do merr formë ditëve në vijim përçarësi i opozitës i cili do jetë përgjegjës për gjithçka dhe për faktin që do i’a zgjasë jetën pushtetit.” – shkruan Saliu.