Saturday, April 16, 2022
Ballina Stil Jete Receta Sallatë e shpejtë me mish pule dhe arra: Shtesë e shkëlqyeshme për...

Sallatë e shpejtë me mish pule dhe arra: Shtesë e shkëlqyeshme për tryezë solemne!

24

Këtë sallatë do ta përgatisin perfekt edhe amvisat më të papërvojë

Përbërësit:

– 1 copë mish i bardhë;
– 200 g arra të grira;
– 300 ml ajkë;
– 200 ml majonezë,
– kripë sipas shijes;
– 1 limon – lëng.

Përgatitja:

Mishin e bardhë zieni, ftoheni dhe priteni në katrorë të vegjël.

Pritni edhe arrat në pjesë të imëta.

Bashkoni me mishin e bardhë, qitni kripë, shtoni majonezën, ajkën dhe kulloni lëngun e një limoni.

Të gjitha përzieni mirë dhe lini të bashkohen përbërësit. Ftohni mirë.

Ju bëftë mirë!