Sot dita më e nxehtë e javës

24

Moti sot pritet të jetë me diell dhe temperatura të larta. Temperatura ditore pritet të jetë mbi mesataren e kësaj periudhe të vitit. Do të fryjë erë e dobët në drejtim jugperëndimor, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit era do të përforcohet.

Temperatura ditore parashikohet të lëvizë prej 28 deri më 36 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të jetë me diell dhe nxehtë, do të fryjë erë e dobët në mëngjes në drejtim jugperëndimor, ndërsa temperatura maksimale ditore do të arrijë 38 gradë celsius.