Takimi me Bashën, Kryemadhi: Aksioni opozitar vazhdon, do zgjojmë shqiptarët

21

Drejtuesja e LSI-së, Monika Kryemadhi pas takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha tha se në fokus ka qenë aksioni opozitar dhe 15 vjetori i LSI-së. Zonja Kryemadhi tha se aksioni do të vazhdojë dhe se do të jetë i drejtpërdrejtë për të zgjuar çdo qelizë të shqiptarëve, që çdo ditë urrejnë dhe mallkojnë Edi Ramën.

“Diskutuam për aksionin opozitar dhe për 15 vjetorin e LSI-së. Jemi në të njëjtin situatë, ku arroganca politik vazhdon po njësoj. Aksioni do të vazhdojë që të jetë i drejtpërdrejte dhe për të zgjuar çdo qelizë të shqiptarëve.

Ky është kushti i shqiptarëve. Votimet e 30 qershorit, treguan që 85% e shqiptarëve nuk e duan Edi Ramën kryeministër, të cilin e urrejnë dhe mallkojnë çdo ditë sepse në çezmat e tyre nuk kanë ujë, ndonëse e paguajnë më shtrenjtë”, tha zonja Kryemadhi./Top Channel/