Tetova mbushet me grafita kundër BDI-së: “BDI, SHPORRU NGA TETOVA”

61

Në Qytetin e Tetovës, mbrëmjen e kaluar është zhvilluar një aksion gueril, ku është mbushur me grafite kundër BDI-së, të cilat janë shkruar në pjesë të ndryshme, të këtij qyteti, njofton TopalNews.

Në redaksin e portalit tonë kanë arritur fotografu me grafitet në të cilat shkruajnë; “Tetova ska vend për stërvinat”, “BDI shporru nga Tetova”, “Ali ik” dhe “Zullumin do e paguani shtrenjtë”.

Ky aksion gueril, vijnë menjëherë pas publikimit të bombave nga “El Cheka, ku në bisedat e përgjuara, dëgjohen krerët e lartë të BDI-së duke ofenduar Tetovarët./TopAlNews/