Tetovari me makinë godet 10 këmbësorë, njëri në gjendje të rëndë

132

Një person ka pësuar lëndime të rënda dhe nëntë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti të rrugën lokale në drejtim të fshatit Orashe e epërme, ku një person 61 vjeçar banor në Reçicë të Vogël ka goditur me makinë 10 këmbësorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13 e 30 minuta, nëdrsa të gjithë të lënduarit janë të moshës madhore nga 46 deri në 76 vjeç.

M.J (61) nga Reçica e Vogël, duke drejtuar makinën e tipit “Folksvagen Golf” me targa të Tetovës, ka lënduar personat me iniciale : A.V (75) NGA Jazhinca, I.Z (76) nga Neproshteni, Xh.A (58) NGA Dobroshti, R.A(73), AA(67), R.M (55), A.A (71) nga fshati Orashë, B.N (46) nga fshati Orashë, Q,M nga Prshovca dhe S.XH (60) nga Tetova, kanë informuar nga SPB e Tetovës.

Në fatkeqësinë me lëndime të rënda trupore është dërguar në Klinikën e Tetovës personi me inicialet A.V./Alsat/