Tronditet Maqedonia e Veriut: Dhunohet vajza 19 vjeçare nga dy djem, njëri i mitur

242

Edhe një dhunim sot ka tronditur Maqedoninë e Veriut, njëri i mitur ndërsa tjetri i moshës madhore kanë dhunuar një vajzë 19 vjeçare, bëhet fjalë për një vajzë në afërsi të qytetit të Radovishit.

KY rast është paraqitur në MPB dhe menjëherë është ngritur procedurë. Nga SPB – Radovish kanë konfirmuar se është ngritur padi penale kundër dy personave S.A (19) dhe E.B (17), që të dy nga Radovishi, përshkak të dyshimeve se kanë kryer veprën penale “dhunim”.

Më 17 korrik, në afërsi të qytetit të Radovishit, është paraqitur përdorim i dhunës dhe dhunimit ndaj një vajze 19 vjeçare shkruan në buletinin e policisë.