Uji me tranguj zvogëlon rrezikun për kancer

24

Ju keni një orar të ngjeshur, por ende dëshironi të kujdeseni për veten. Lajm i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta për të qëndruar të shëndetshëm, transmeton Klan Kosova.

Njëri prej tyre është të pini ujë më tranguj- lexoni për të mësuar të gjitha gjërat që kjo pije mund të bëj për trupin tuaj.

-Uji me tranguj ul rrezikun e sëmundjeve të zemrësshutterstock_308783366

-Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuaj

-Uji i përzier me tranguj ndalon dehidrimindetox-684107_1280-1024x682

-Zvogëlon rrezikun për kancer

-Trangujt në ujë ulin mundësinë e sëmundjeve kronikeshutterstock_140473357

-Kjo pije largon toksina në trupin tuaj

-Lëkura juaj nuk do të jetë e thatë nëse pini ujë më trangujshutterstock_277200125

klankosova.tv