Vazhdon drama në Moskë, pas të shtënave – dëgjohet shpërthim i fuqishëm

41

Në qendër të Moskës është dëgjuar një shpërthim i fuqishëm, pas të shtënave që ndodhën në afërsi të ndërtesës së Shërbimit Sekret rus FSB.

Në orët e para të mbrëmjes në afërsi të selisë së FBS-së një person i panjohur hapi zjarr. Në anën tjetër, FSB-ja ruse ka bërë të ditur se sulmuesi është vrarë, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu është raportuar se një pjesëtar i FSB-së është vrarë dhe dy tjerë janë plagosur rëndë. E në vend të ngjarjes autoritetet e sigurisë kanë gjetur një granatë dhe një çantë me mjete të dyshuara.