Wilder me ‘sulm’ të ri ndaj Furyt: Aranzhoje funeralin tënd nëse takohemi përsëri

43

Deontay Wilder ka lëshuar një sulm të ri verbal në drejtim të Tyson Furyt, me këtë të fundit që po refuzon të zhvillojë trilogjinë.

Bronze Bomber ka thyer heshtjen në fundjavën që shkoi, duke thënë se Gypsy King kishte mashtruar në rimeçin që e zhvilluan në fillim të këtij viti.

Boksieri britanik e nokautoi Wilderin në raundin e shtatë, duke i marrë kështu titullin WBC në peshat e rënda.

 

Por, Wilder po e kërkon trilogjinë e Furyn, marrëveshje kjo që ishte arritur menjëherë pas përballjes së dytë, mirëpo ky i fundit i ka dërguar ofertë të pamposhturit Agit Kabayel.

“Nëse do të ndodhë sërish përballja, atëherë i them atij (Furyt) që të aranzhojë funeralin e tij”, ka thënë amerikani.

 

“Të gjithë e dinë se çfarë do të ndodhte aty dhe jo si herën e fundit që ke mashtruar, me disa persona që ishin në stafin tim (për trajnerin e tij tashmë të shkarkuar që hodhi peshqirin në ring)”.

“Ti (Fury) je një frikacak dhe ke fituar me mashtrime dhe kjo është parë në video”, ka shtuar më tej Wilder.