Zaev falenderon Lëvizjen BESA

404

Kryeministri Zoran Zaev në prani të gazetarëve iu drejtua opinionit publik për fitoren e presidentit të ri të shtetit, Stevo Pendarovski. Zaev mes tjerash falemenderoj Lëvizjen BESA dhe ASH-në që i lanë të lirë votuesit që të vendosin lirshëm në përcaktimin e tyre dhe dukshëm ata u përcaktuan për opsionin NATO dhe BE përcjellë gostivari24.info

Raundi i dytë i zgjedhje arriti cenzusin dhe president i ardhshëm i RMV-së do të jetë Stevo Pendarovski i cili arriti të grumbullon rreth 425 000 vota, ndërsa kundër kandidatja nga rradhët e VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska arriti të merr rreth 365 000 votave./gostivari24.info/