Zidane pas barazimit me Valencian: Real Madridi tregoi shpirtin luftarak

13

Zinedine Zidane ka reaguar për barazimin 1-1 ndaj Valencias në javën e 17-të në La Liga.

Trajneri francez ka thënë se e ka pëlqyer shpirtin luftarak të skuadrës edhe pse morën një pikë.

“Ky është Real Madridi, nuk dorëzohet kurrë, vazhduam të luftojmë për të nxjerr diçka në këtë ndeshje dhe në fund ia dolëm”, ka thënë Zidane pas ndeshjes.

Valencia vs Real Madrid (Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)

“Mendoj se sot merituam pak më shumë nga Valencia”.

“Casemiro në stol? Ka luajtur shumë ndeshje dhe ishte koha për ta pushuar, Toni Kroos, Modric e Valverde bën lojë të mirë”.

“Pse vendoset ta pushonit bash para El Clasicos, për shkak të kartonit? Casi ka luajtur 21 ndeshje apo, kështu që ka pasur nevojë të pushojë. Ne kemi menduar vetëm për ndeshjen e sotme”, ka shtuar më tej francezi.

Në xhiron e 18-të, Los Blancos do të jenë mysafir të Blaugranasëve, e që do të jetë El Clasico për vendin e parë.